Microsoft’un Windows Phone Surface Cihazı

Şuan gerçekten acıdım. Yapma be Nokia. En azından Microsoft’tan kazık yemen için biraz daha zaman geçmesini mi bekliyordun?

Microsoft Nokia’ya, HTC‘ye, Samsung’a vs. Windows Phone cihazlarını çıkarttırmak ve bunun üstüne yatıırm yapmaları için elinden geleni yaptı ve şimdi Microsoft kendi cihazını üretiyor!

Bununla ilgili sanırım 2-3 ay önce yazdım. Microsoft muhteşem bir strateji çiziyor, herkesi de ayakta uyutuyor, gümbür gümbür geliyor. Özellikle de Nokia, kusura bakma ama büyük kazık yemene az kaldı.

Önce ilk nesil Lumia cihazların WP8’e yükseltilemeyeceğinin açıklanarak, arayüzü değiştirilmiş WP7.8 diye bir sürüm güncellemesi çıkarmak? (komik), ki yükseltilemeyeceğini biraz yazılım ve mimariden anlayan herkes biliyordu, bende defalarca yazdım, şimdide kendi ürünümü kendim yazar, yapar satarım durumu.

Çok defa yazdım. Herkes Apple olmak ister ve ne yazık ki bazılarıda bunun gerçekleşmesi için başkalarına istemeden! (ne kadar istemeden olduğu tartışılır, zira Nokia CEO’su Stephen Elop aynı zamanda Microsoft’un hissedarıdır), yardım ederler.

Microsoft Press Release (27.07.2013)—
Nokia yaratmaya çalıştığın koca ekosisteme katkılarından ötürü teşekkür ederiz. Bizlere çok büyük bir ilham kaynağı oldun. Mobil teknolojileri senden öğrendik. Bugün bu sistemi bu noktalara getirmemizin en büyük yardımcısı Nokia’ya şükranlarımızı sunuyoruz ve aramıza katılımıyla birlikte Microsoft Mobile bölümümüzü gün itibariyle başlatarak başına eski Nokia CEO’su Stephen Elop’u atıyoruz.

Share/Paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *