Better UX for ATM

İnsanlık için İnsana Karşı Tasarımlar

Hayatımınızın önemli bir parçası hala? nakit para ve vergilendirilmeyen her kazanç gibi dönüyor dolaşıyor bize her açıdan sıkıntı yaratıyor. ATM’lerden para çekme zorunluluğumuz gibi…

atmarayuzu

Müşteri Yolculuğu ile başlayalım.

İnsanların bankacılık ihtiyaçları malum. Peki kim bu insanlar, kullanıcılar? Sen, ben, öğrenci arkadaşım, patron, esnaf, emekli…

Peki bankalar bize hangi araçları sunuyor?

Şubeleriyle her ihtiyacı, telefon bankacılığıyla çoğu ihtiyacı, internet ve cep şubeleriyle çoğu ihtiyacı, ATM’ler ile bazı ihtiyaçları.

Kısıtlı imkanlarda bazı ihtiyaçları sunmak zorunda kalıyorsanız, en çok ihtiyaç olanları en iyi şekilde sunun yeter!

Neden ATM Kullanımı?

  • Para Çekme
  • Para Yatırma (Hesabına, Kredi Kartı Borcu.)
  • Fatura Ödeme
  • Havale – EFT
  • Kurum Ödemeleri

Araya bir çizgi çektikten sonra kocaman ve kalın harflerle yazalım DİĞER ihtiyaçlar…

Nakit Para İhtiyacı

Bu ihtiyacınızı karşılamak için gittiğiniz ATM’lerde önünüze çıkan menüler, sizi tanımayan salak akıllı cihazlar, yavaş ve hantal dünyanın en iyi işletim sistemi, kullanıcılarda aradığını bulamadığından ya da kaybettiği zamandan ötürü stress’e, işinin uzamasına bağlı vakit ve nakit kaybına sebep oluyor.

ATM’ler için Daha İyi Bir Kullanıcı Deneyim Mümkün

Her süreçte ve her arayüzde olabileceği gibi…

Kullanıcıların belli. Herhangi bir cihazla, ki burada bankamatik kartı oluyor, içeri girdiği anda onun hangi ödemeleri yapması gerektiğini, hesabına nereden para geldiğini, kaç günde bir ne kadarlık bir nakit çekişi gerçekleştirdiğini, anasını babasını herşeyini biliyorsun. Eğer bazı şeyleri arkada hesaplayamaman ve bu yüzden önyüzde sunamamanın sebebi harcadığın milyon dolarlık crm yazılımlarının hala bir boka yaramamasıysa, bahanen yönetmelik deyip yöneticini ikna edebilirsin ama bende açtığın yara kapanmayacak bilesin.

Share/Paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *