Paralel Evrenler ve Kara Delikler

Öncelikle şu videoyu bir seyredelim:

Burada Gulliver’in maceralarıyla paralel evren teorilerini çürütmeye çalışan arkadaş; sosyoloji, din ve felsefe alanlarında çalışıyormuş, hala Newton fiziğinde kalmış tabi yazık.

Kendisine şiddetle Albert Einstein adında bir adamın bir zamanlar kendisiyle aynı dünyada yaşadığını ve birçok eser bıraktığını hatırlatmak gerek sanırım. Eğer derinlere inmek isterse Max Planck, James Clerk Maxwell gibi isimleri de göz ucuyla bakabilir, genel kültür olsun diye. Anlamasını pek beklemiyoruz tabii.

Neyse klasik fizik anlayışıyla yukarıdaki videoda hala zamanı sebep sonuç ilişkisi içerisinde, başı var sonu var, olarak değerlendiren bir kafa görmek beni pek tabii şaşırtmadı, olabilir. Okumamıştır falan ama bu gibi adamları ancak Türkiye gibi pozitif bilimin ne olduğunu tartışan bir ülkede televizyonlarda konuştururlar, ona değinmek istedim.

Kendisine tez elden bir Einstein kitabı hediye edilmesini istiyorum. Hadi bu abinin fikirlerini farklı sebeplerden değiştiremesek bile, Türkiye’deki televizyon yapımcılarına, en azından daha çok araştırırlar diyerekten, [B]ZAMANININ NASIL BÜKÜLEBİLİR[/B] bir kavram olduğunu araştırmalarını ve kara deliklerinde paralel evrenleri açıklamada ne kadar yararlı olduklarını, aralarındaki sebep sonuç ilişkisini kurmaya davet ediyorum.

Türkçe altyazısı kötü olsada, ben pek okumayı sevmiyorum ama video yok mu bu işin doğrusuyla ilgili diyenlere gelsin:

Son olarak televizyona çıkarmak istiyorsak, hangi görüşte olursa olsun fark etmez, böyle akademisyenlere ihtiyacımız olduğunuda hatırlatalım:


Video için Ahmet’e teşekkürler…

Share/Paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *